Vinogalerie Blog

Tomáš bloguje

Vinogalerie

O růžových vínech

První zmínky, o růžových vínech, pocházejí již od Hippokrata, přibližně od roku 400 př. n. l. Zdali tato vína byla vyráběna pro léčebné účely nebo byla vyrobena náhodně, to se už bohužel nedozvíme. O středověku můžeme mluvit jako o období největšího rozmachu světle červených a narůžovělých vín, kdy se především na francouzských vinicích začaly pěstovat společně odrůdy Pinot Gris a Pinot Noir, které daly vznik vínům světlejší barvy. Tento trend přetrvával až do 17. století.

Jak se vyrábí?

Výroba růžových vín nevzniká smícháním bílého a červeného vína, ale metodou krátkého naležení z hroznů modrých odrůd, které se používají k výrobě červeného vína. Červené barvivo, které je obsaženo pouze ve slupkách bobulí, se z rozemletých a vylisovaných hroznů během krátké doby uvolní. Poté se mošt od slupek oddělí a víno se dále zpracovává běžným způsobem jako bílé víno. Tímto výrobním postupem získává víno lákavou svěžest, která se od růžových vín očekává. Lehkost vína je dána nízkým obsahem alkoholu.

K čemu se víno hodí a jak jej podávat?

Vychlazená růžová vína, při teplotě mezi 9 – 11 stupni Celsia, jsou ideální k letnímu posezení. Svěží kyselinka a obsah alkoholu dovoluje růžovým vínům snoubení s mimořádným počtem jídel. Výborně se hodí k letní kuchyni, k masu na rožni, k zeleninovým salátům a těstovinám. Úžasné je ve spojení s tvrdými a polotvrdými sýry, ale také k různým druhům dezertů.

Věděli jste?

V horkých letních dnech se můžete osvěžit sklenkou růžového vína, které se může podávat podchlazené, často i s kostkou ledu.

Se sklenkou dobře vychlazené růžové Frankovky se stane každý Váš letní den nezapomenutelným zážitkem.


Růžová vína

Široká nabídka roséček na VINOGALERIE.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *