Vinogalerie Blog

Tomáš bloguje

Vinogalerie

Vinařství PRATH

VINAŘSTVÍ PRATH

vinařství paní ing. Zuzany Prátové je ukázkou píle, nadšení a odborných znalostí spojených s láskou k přírodě, zejména pak k vinohradnictví.

Nachází se na Slovácku v okrese Hodonín v hezké obci Josefov. Založeno bylo v roce 2003 a název vychází z původního rodinného jména PRATH, které pak bylo „počeštěno“ na Prát.

Obrovské nadšení paní majitelky, která vystudovala jak střední, tak i vysokou vinařskou školu je výsledkem velmi kvalitního vinařství a vína z jejich produkce mají charakter.

V roce 2007 vstoupila firma do Svazu integrované produkce hroznů a vína. Filozofií je tedy nezatěžovat životní prostředí a produkovat velmi kvalitní hrozny. Víno vzniká na vinici!

Tedy alespoň ta podstatná část. Po zpracování pak bílá i růžová vína putují do nerezových nádob, pro červená používají výhradně dubové sudy.

Uzávěry jsou z důvodu mikrooxidace vždy z kvalitního korku.

Majitelka, která je také degustátorkou a působí i v porotách vinařských soutěží vyrábí opravdu velká vína. Umí dokonale podtrhnout oblast ve které se víno pěstuje. Kukvička a Podkovná jsou jedny z nejlepších vinařských tratí v širokém okolí.

Po prochutnání vín z tohoto vinařství nebylo žádných pochyb o tom, že vám je musíme představit.

Ženská ruka a poctivost v řemesle přináší vyjímečná vína z této oblasti.


Děvín, výběr z hroznů 2016, Vinařství Prath

Odrůda Děvín vznikla křížením Tramínu červeného a Veltlínského červenobílého. Víno s krásným květinovým a muškátovým aroma. Chuť je kořenitě medová s tóny vanilky a citrusů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *