Vinogalerie Blog

Tomáš bloguje

Vinogalerie

Povídáni “ O MĚ „

Narodil jsem se v Beskydech v Třinci a bydlím v městečku Jablunkov.

Už od malička jsem byl fascinován kuchyní a všemi věcmi okolo. V 18ti se k tomu přidalo víno a stal se z toho obrovský koníček. Dobré víno a jídlo patří k sobě a u mě to platí dvojnásob.

Po vojně jsem bydlel v Praze, pak v Itálii, kde jsem sehnal pár brigád a nakonec v Německu. Tam jsem začal kromě jiného pracovat v Italské restauraci a bylo jasno. Začal jsem sbírat vína z celého světa, recepty, kuchařky, koření a úplně jsem tomu propadl. Sbírka se začala rozrůstat a já začal cestovat hlavně za vínem. Morava, Rakousko, Itálie, Německo, Chorvatsko, Řecko. Všude kam dovolil finanční rozpočet. První vinotéku jsem založil v roce 2006. Začali jsme dělat doprovodné akce s cimbálovkou, ochutnávky, degustace, prostě víno v Beskydech. Dnes už jsou obchody čtyři!

Spolupracujeme s restauracemi v okolí. Školím jejich zaměstnance, aby uměli víno správně nabídnout. Navrhuji jídelní lístky v rámci snoubení vína s jídlem a pomáhám s propagací.

Společnost VINOGALERIE vznikla v roce 2010 a poté eshop www.vinogalerie.cz.

V současné době jsme již zaběhnutá firma s profesionálním kolektivem a práce nás naplňuje a baví.

V blogu a na našem facebooku se snažím informovat o novinkách, akcích a všem, co se točí kolem gastronomie a vína.

Přeji Vám příjemně strávený čas na našich stránkách

Karpecki Tomáš


Degustační vinný set, Kristovy poklady, Vinařství Tomáš Krist

Degustace vína je souhrn všech našich vjemů a slouží k určení kvality vína, poznání nových vůní a chutí. Má za úkol dát laické veřejnosti možnost seznámit se s vlastnostmi různých odrůd a ukázat, jaké víno vybírat při dalším nákupu. U degustace hodnotíme barvu, vůni, chuť, tělo, harmonii, celkový dojem a dochuť. Souhrn všech těchto vjemů nám ukáže celkový výsledek hodnoceného vína. Při degustaci postupujeme od vín suchých k vínům sladším, ale roli hrají i jiné atributy, proto doporučujeme dodržet pořadí určené naším sommelierem. Nedílnou součástí degustace je kvalitní „degustační sklenička“ z tenkého, čirého skla, krerá se mezi jednotlivými vzorky proplachuje čistou vodou. Také je důležitá servírovací teplota vína. Za optimální degustační množství se považuje 1/16 litru, tj. cca 6 cl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *