Vinogalerie Blog

Tomáš bloguje

Vinogalerie

Dvě znamenité delikatesy, víno a čokoláda!

Zřejmě jen málokdo nemá rád čokoládu. Nemálo příznivců má i víno. Jak víno, tak čokoláda jsou skvělými pochoutkami, které dovedou velice zpříjemnit život. Všichni víme, že odděleně tyto dobroty chutnají fantasticky. Ale zkoušeli jste je někdy konzumovat dohromady? Pokud ne, vyzkoušejte to.

Protože víno společně s čokoládou chutná doslova královsky!

Ale pozor, gurmánský zážitek si žádá kvalitu. To znamená, že musíte zkombinovat kvalitní víno s čokoládou, v níž je obsah kakaa vysoký. Další příznivou správou je fakt, že tato báječná kombinace potěší nejen vaše chuťové buňky, ale můžete díky ní i shodit nějaké to kilo. Samozřejmě jen v případě, že to s konzumací nepřeženete. A aby toho nebylo málo, je čokoláda s vínem účinným, preventivním opatřením proti rakovině a nemocem cév.

Jak už bylo výše uvedeno, víno a hořká čokoláda jsou ideálními spojenci, kteří se postarají o to, aby váš požitek byl neopakovatelný. Množství chutí i vůní, kterými tyto dvě delikatesy disponují, je skutečně obrovské. Věřte, že je opravdu z čeho vybírat. Můžete zvolit třeba květinovou chuť nebo kořeněnou. K dispozici je i lehce pikantní. Chuť. Zda jste dosáhli té nejlepší harmonie chutí, jaké bylo možné dosáhnout, poznáte podle toho, že se vlastnosti navzájem nebudou potlačovat.

Je všeobecně známo, že člověk nemůže mít všechno. A tak i čokoláda si nemůže rozumět s každým druhem vína. Takže je třeba opět umět si vybrat, abyste si pochutnali. Existují totiž vína, která s čokoládou neskamarádíte, i kdybyste se na hlavu postavili.

Avšak bude-li vaše volba správná jak v případě čokolády, tak v případě vína, pak vás čeká široký, neodolatelný výběr intenzivních chutí a vůní. Zmíněné chutě a vůně se budou vzájemně vyvažovat a doplňovat. K syté hořké čokoládě se dobře hodí plné elegantní červené víno.

Konkrétně vám čokoláda bude chutnat ve spojení s Merlotem, Chardonnay, či Cabernetem. Skvělá jsou rovněž těžká vína, jmenovitě Madeira, Sherry a Portské. Důležitou informací je, že k čokoládám s vysokým obsahem kakaa patří těžší červená vína.

Bílá vína zase servírujte k lehčím čokoládám ochuceným, či jiným způsobem aromatizovaným. Pokud si nebudete vědět rady, poraďte se s odborníky. Tentokrát však výjimečně ne ve vinárně, nýbrž v čokoládovně. Ne, nepřeslechli jste se. Existují totiž čokoládovny, ve kterých se, mimo jiné, produkují i speciální čokolády, jež jsou vhodné k jistým druhům vína. Taková speciální čokoláda spolu s láhví vhodného vína, by jistě mohla být skvělým dárkem pro vaše nejbližší, co říkáte? Darovat se přece dá různé věci, tak proč nedarovat víno a čokoládu? Nejednoho labužníka by to určitě potěšilo.

Znovu připomínám, že víno a čokoláda se mohou stát vašimi báječnými preventivními spojenci proti rakovině i proti srdečním chorobám. Pouze dvě kostičky hořké čokolády stačí, aby vás přestala honit mlsná. Tato lahůdka vám navíc nabízí dostatečné množství polyfenolu, za který vám bude organismus vděčný. Červené víno je zase, mimo jiné, zdrojem resveratrolu, jež je schopen bojovat s různými fázemi bujení nádorových buněk a dokáže domluvit i mozku, aby tolik nestárnul.

A jak si čokoládu vychutnat jako pravý labužník?

Zde je návod, jak si čokoládu i víno vychutnat jako pravý labužník. Začínáme kouskem čokolády, který si vložíte do úst. Dopřejte mu pak trochu času, aby se na vašem patře mohl lehce zahřát. Čokoláda se začne rozplývat, nebraňte jí v tom, a dovolte jí se pomalu rozpouštět. Teprve když se čokoláda rozpustí, přijde ten pravý okamžik, aby do akce vstoupilo víno. Abyste se tohoto moku napili. Ale ani u vína se nepřipravte o potěšení si jej, jak se patří, vychutnat. Proč spěchat, když není kam? Práce kvapná málo platná. Zato trpělivost přináší růže, jak říkají přísloví. Až budete polykat, čeká vás hotový ohňostroj nevšedních chutí. Nedivte se, když budete zmíněnými chutěmi šokování. I to patří k věci. To je právě ta neuvěřitelná schopnost chutí a síla, kterou by si žádný milovník vína a čokolády rozhodně neměl nechat ujít.

Dobrou chuť a na zdraví.


Cukrovinky

Čokoláda a jiné delikatesy k vínu.


Vína

Zkuste sami kombinovat víno a čokoládu a výsledný efekt vás překvapí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *